Konfekcja damska – jak możesz się stylować!

W obecnym czasie na brak sklepów z konfekcją damską nie możemy narzekać. W każdym mieście, niemalże na każdej ulicy jest tego mnóstwo. Ale jak mawiała moja babcia, gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Efekt jest taki, że mimo tylu sklepów dalej nie umiemy wybrać odpowiedniego ubrania. Konfekcja damska jest bardzo łatwo dostępna, ale kto potrafi z niedrogich ciuchów stworzyć atrakcyjny zestaw?

Z jednej strony telewizja oraz media społecznościowe kreują wizerunek kobiety modnie ubranej. Wzorujemy się na naszych idolkach, celebrytkach, czytamy artykuły o modzie. Z drugiej strony moda i konfekcja damska zmienia się z chwili na chwilę, wiec jak przeciętny człowiek ma się w tym połapać? Oczywiście z pomocą przychodzą styliści, programy telewizyjne czy też Internet. Moim zdaniem jednak najważniejsze jest własne poczucie stylu. Stworzenie własnego stylu może zająć lata, ale zamiast kupować najmodniejsze ciuchy twoje konfekcja damska powinna być bardzo uniwersalna i stylowa.

Konfekcja damskaNiemniej jednak wyobraźmy sobie, że mamy do czynienia z sytuacji, gdy kobieta szuka odpowiedniej bluzki do spódnicy. W sumie cała sytuacja powinna być bardzo prosta do rozwiązania, jednak nie do końca tak jest. Przede wszystkim istotną kwestią będzie tutaj dopasowanie kolorystyczne. Pamiętajmy, że niektóre kolory się ze sobą gryzą – na przykład żółty nie zgadza się z czerwonym ani niebieskim. Konfekcja damska jest dziś jednak dostępna w eleganckich połączeniach kolorystycznych. Kobiety jednak muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nie każda kobieta będzie odpowiednio wyglądała w określonych krojach.

Tuniki są dzisiaj bardzo modne i lansuje się je niemalże w każdym programie o modzie. Kobiety je kupują masowo, tymczasem nie na każdej figurze wyglądają one dobrze. Długa konfekcja damska nie wygląda najlepiej na niskich paniach. W celu zakupu odpowiedniej bluzki wystarczy tylko obiektywnie ocenić, które kroje są odpowiednie i pasują do reszty stroju. Jeżeli mamy co do tego jakiekolwiek wątpliwości, to wystarczy poczytać porady na ten temat, a także spytać się zaufanych osób o zdanie. W zakupach na pewno czyjaś obiektywna ocena nam pomoże i sprawi, że pytania, czy coś dobrze wygląda znikną.

 

Leave a Reply