Twoje pierwsze buty na obcasie

Buty na obcasie mogą być problematyczne dla niedoświadczonych kobiet. Nie próbuj nosić bardzo wysokich lub wąskich szpilek za pierwszym razem. Teraz obiecaj sobie (i mnie), że będziesz stosowała się do tych rad i skorzystaj z poniższych sugestii, aby wybrać swoją pierwszą parę obcasów.

Jakie buty na obcasie wybrać

Pomiń buty na obcasie ze spiczastym noskiem! Mogą być bolesne, nawet dla profesjonalistów. Na tym etapie gry na pewno nie potrzebujesz tego rodzaju butów na obcasie. Najlepszym przyjacielem początkującego jest but z zaokrąglonym noskiem — co widać w sklepie https://zoio.pl/obuwie/buty-na-obcasie.

Nie noś obcasów powyżej 5 cm. Gdy nauczysz się chodzić na wysokich obcasach, możesz nosić wyższe buty, ale nie musisz. I, dla pierwszej pary butów na obcasie, zdecydowanie nie należy przekraczać tego limitu. Można łatwo znaleźć buty wieczorowe i buty na obcasie z obcasami niższymi od 5 cm. A zaczynając od niskich obcasów, poczujesz się (i będziesz wyglądać) bardziej komfortowo i pewniej siebie niż kiedykolwiek. Nie noś szpilek na siłę.

Jeśli po prostu musisz mieć bardziej elegancki but na obcasie, poszukaj stylów, które zwężają się od szerokich u góry do nieco mniej szerokich u dołu. Unikaj obcasów, które są chude i proste lub bardzo cienkie u dołu.

Buty na koturnie?

Kliny — obcasy na koturnie mogą być dobrym rozwiązaniem, ale musisz się im uważnie przyglądać, aby mieć pewność, że zapewnią one odpowiednią równowagę. Obróć but do góry nogami. Jeśli cała pięta jest tak szeroka jak górna część buta, to będzie to dobry pierwszy but na obcasie. Jeśli zwęża się w kierunku środka buta, zignoruj te buty na obcasie.

Możesz potrzebować innego rozmiaru — nawet jeśli zawsze kupujesz buty w rozmiarze 22 lub 26, powinnaś przymierzyć swoje buty na obcasie przed ich zakupem. Dlaczego? Po pierwsze, niektóre style butów są bardziej elastyczne niż inne. Tak więc, jeśli jesteś przyzwyczajona do noszenia sneakersów, możesz nie zdawać sobie sprawy, że w rzeczywistości potrzebujesz węższych butów. Również, jeśli jesteś przyzwyczajona do butów, które mają dużo wyściółki lub bardziej elastyczne cholewki, może się okazać, że nie czujesz się komfortowo w bardziej sztywnych butach, nawet jeśli są tego samego rozmiaru.