Trampki do biegania – claczego jestem fanką?

Zakup butów do biegania jest skomplikowany. Chcesz trampki, które napędzą cię do ostrego biegu lub pochłoną uderzenie stopy o grunt? Podparcie stopy czy lekkość? Czy biegniesz sprintem czy chodzisz? Byłoby miło, gdyby te damskie trampki były też w fajnym kolorze co widać w sklepie https://zoio.pl/obuwie/trampki (będziesz w nich przecież się pokazywać). No i powinne czuć się komfortowo na nogach. Bądźmy jednak szczere – prawdopodobnie nie możesz mieć tego wszystkiego. Które cechy są najważniejsze?

Przez całe życie byłam fanką trampków do kostek. Do dziś jestem dość wysoka i zależy mi na utrzymywaniu pionu, więc nosiłam buty Converse’y i wiązałam je elegancko.

trampkiJednak ostatnio zawsze kiedy wpadam na kobietę i myślałam, że jest bezsprzecznie, bez wysiłku szykowna, ta kobieta nosiła zawsze parę prostych białych trampków, które sięgały poniżej kostek, doskonale pasując do spódnic i spodni: wszystko od strojów casual po eleganckie ubrania wyglądało wspaniale z parą niskich trampek. W zeszłym tygodniu znalazłam własną parę w zoio i jak na razie jestem bardzo zadowolona – ale to moje osobiste odczucie jeśli chodzi o krój trampek.

Chociaż nastąpił znaczny postęp technologiczny, nadal dużym problemem jest znalezienie obuwia, które chroni stawy i mięśnie. Dwa największe wskaźniki bezpieczeństwa buta do biegania to „filtr komfortu” (jak wygodny jest trampek) i „preferowana ścieżka ruchu” (jaki rodzaj ćwiczeń w nich będziesz wykonywała).

Oczywiście sprzedawca w lokalnym sklepie sportowym sprzeda Ci wsparcie łukowe, ochronę palców i oddychającą tkaninę – wszystkie najnowsze technologie z branży, ponieważ są to cechy odróżniające tanie trampki damskie od obuwia sportowego wysokiej jakości. Ale istotnie, te funkcje mogą naprawdę pomóc w szybszym i bezpieczniejszym ćwiczeniu na placu czy w siłowni. Twoje damskie trampki powinny być jak najcieńsze w celu promowania naturalnego ruchu, powinny też zapewniać mnóstwo amortyzacji i wsparcia, no i powinny być dopasowane do terenu w którym będziesz biegać. Jednak wszyscy się zgadzamy, że najważniejszym czynnikiem zapobiegającym kontuzjom jest komfort użytkowania obuwia.

Na szczęście biegacze intuicyjnie wybierają produkt, który najbardziej nas ochroni, ponieważ wybierają komfortowe trampki damskie. I chociaż ważne są: wymowa, ochrona kostki i amortyzacja wstrząsów, należy również rozważyć, czy wszystkie te cechy są dla Ciebie odpowiednie. Tylko Ty możesz wybrać idealny trampek dla siebie i swojego sportu.