Szczęście – jak je osiągnąć?

Wszyscy chcemy zakosztować szczęścia. Ale nie wszyscy chcemy nad tym pracować. Aby osiągnąć zadowolenie trzeba się wysilić. Jak chcesz osiągnąć szczęście, jeśli sama nie osiągniesz równowagi?

Mniej martw się i zauważaj więcej. Przestań martwić się rzeczami, których nie możesz zmienić i skupiaj się na rzeczach, które potrafię. Krótko mówiąc, spójrz na dobre strony każdego życia! Bądź wdzięczna za dobre rzeczy, które cię spotykają. Zawsze pamiętaj o dobrych rzeczach w życiu, nawet w najgorszych czasach. Tak, jak powiedział mój dziadek: obudziłem się dzisiaj, więc dziś jest dobry dzień!

Staram się też być łagodna. Pomagać innym i robić rzeczy, aby wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, bo to takie światło życia. Komplementy, kupno kawy dla osoby stojącej za tobą w kolejce, ustąpienie miejsca w autobusie, wybaczenie komuś, podanie ręki i w razie potrzeby uściskanie drugiej osoby – to nie takie trudne. Wszystkie te rzeczy nie tylko przynoszą uśmiech i szczęście innym, ale także Tobie!

Czasami zdarzają się sytuacje, które sprawiają że się załamiesz, ale czepianie się ich nie pozwoli ci osiągnąć prawdziwego szczęścia. Długo by mówić, ile razy miałam zły dzień i miał on wpływ na cały mój tydzień. Trzymanie się tego, co mi się stało,”zrujnowało mój dzień” i przez to zniszczyłam sobie cały tydzień. Naucz się rezygnować z bycia smutną! Akceptacja siebie, swojej sytuacji i innych jest tak ważna, ale czasami bardzo trudna.

I w końcu, naucz się kochać! Kiedy mówię, że kocham, mam na myśli nie tylko innych, ale także siebie samą. Wszyscy jesteście tak piękni i nawet jeśli nikt wam tego nie mówi, powinniście mówić to sobie każdego dnia. Cieszę się, że potrafię stworzyć dobrą stylizację. Są to stroje, które sprawiają, że czuję się niesamowicie i dają mi taki uśmiech na twarzy. Czasami największą różnicę może stanowić dodatkowy mały prezent dla siebie samej. Warto nauczyć się kochać siebie samą, dla własnej osobowości, dla swoich talentów, mocnych i słabych stron oraz dla pięknego ciała, które posiadasz, niezależnie od jego kształtu. To podstawa szczęśliwego życia.