Jak spakować swoje buty!

Dla większości ludzi buty są najtrudniejsze do spakowania na urlopie. Zajmują dużo miejsca, a buty są zbyt specjalistyczne, aby wybrać tylko jedną parę, nawet na krótkie wycieczki. Podczas mojej wycieczki do Włoszech specjalnie musiałam wybrać parę eleganckich butów, bo wiecie… Włochy. Kupiłam je w sklepie https://zoio.pl/obuwie Przez dwa tygodnie targałam ze sobą ciężkie, grubo wyściełane buty. Nie sądzę, że kiedykolwiek je nałożyłam. Z perspektywy czasu byłam głupia. Nigdy więcej nie będę nosiła butów, których nie warto mieć. Wiele się nauczyłam od tamtej pory. W tym poście podzielę się taktyką pakowania butów, którą poznałam od innych podróżnych, a także przy pomocy prób i błędów.

Jakie buty warto pakować

Zalecam wam noszenie jednej pary butów i, w razie konieczności, pakowanie drugiej. Im więcej butów, tym trudniejsza podróż. Wyrzucenie butów z bagażu jest łatwym sposobem na zwolnienie miejsca na ubrania.

Dla prostych wycieczek warto zacząć od pary wygodnych butów do chodzenia. Będziesz nosiła te buty przez większość dnia. Upewnij się, że nie skrzywdzą twoich stóp. Twoja druga para butów powinna być spakowana. Powinny być lekkie i płaskie, aby zminimalizować ilość miejsca zajmowanego w bagażu.

Co więc warto spakować? Płaskie czółenka, mokasyny, espadryle, proste trampki converse, sandały i klapki. Zawsze pakuj najlżejszą parę butów. Nie zalecam pakowania ciężkich eleganckich butów, szpilek, czy nawet butów z cholewami. W torbę udało mi się spakować lekkie eleganckie buty podczas wycieczki na wesele. Jest to możliwe, jeśli jest to konieczne, ale nie jest to dobry pomysł na większość wycieczek.

Gdzie pakować buty

Nie wkładaj butów na wierzch torby na ubranie w ostatniej chwili. Nawet lekkie buty są cięższe niż większość ubrań. Aby zrównoważyć wagę w torbie, spakuj buty w pionowym środku torby, tak blisko pleców, jak to możliwe. Pakowanie butów blisko pleców sprawi, że środek ciężkości plecaka znajdzie się blisko ciała. Aby buty były we właściwym miejscu, najpierw spakuj buty. Następnie spakuj swoje ubrania wokół nich. Wielu podróżnych pakuje się dokładnie odwrotnie.

Twój plecak jest pusty i czeka na twoje buty. Co teraz? Przed zapakowaniem butów, wypchaj je. Nie marnuj miejsca wewnątrz swoich butów. To cenne miejsce! Wsuń w nie skarpetki, pas lub załaduj wszystko inne, co jest miękkie i może być wykorzystane dzięki tej przestrzeni, jak koszulka lub bielizna. Powinnaś też pamietać, by brudne buty nie zniszczyły ubrania. Owiń buty w plastikową torbę na zakupy. Można też spakować buty z podeszwami do siebie, ale ten kształt jest trudniejszy do spakowania.