Moje rozważania na temat markowej odzieży…

Wiele spośród moich przyjaciółek powtarza, że markowe i znane ciuchy są zawsze bardzo kosztowne, i warto włączyć je do swojej garderoby. Z drugiej strony powszechnie wiadomo że wszystkie te ciuchy w sklepach są po prostu produkowane w Chinach. Dotyczy to także rozpoznawalnych marek. Owszem, powszechnie wiadomo, że uznane marki używają na ogół tkanin dobrej jakości – bawełna jest cięższa i wytrzymalsza, unikają domieszek syntetycznych tkanin w swetrach czy bluzach itp.

Kolory nie puszczą gdy będziesz prała taką odzież, a same ubrania nie rozciągną się i będą przez wiele lat wyglądały dobrze. Z drugiej strony koszt takiej odzieży może przerosnąć nasze możliwości finansowe. Nie wiem czy znacie przypowieść o butach biedaka: bogaty może wydać 200 złotych na parę butów które wytrzymają 10 lat, biedny wyda 50 złotych na tanie buty, które wytrzymają rok… zatem wyda 500 złotych i będzie miał przemoczone stopy. Czy lepiej może modernizować swoją garderobę co parę miesięcy, kupując tańsze ciuszki, czy jednak nabywać może te droższe? W zasadzie trudno przywołać tutaj jedną poprawną odpowiedź. Założę się że większość kobiet ma w swych garderobach zarówno drogie ciuchy jak i tanie szmatki.

Znane marki sporo kosztują, tym samym mogą cenowo przewyższać nawet kilkukrotnie zwykłe ciuchy z supermarketu. Z drugiej zaś strony takie tanie pret-a-porter często są wykonane z tkanin, które się łatwo rozciągają, farbują, mechacą i już po pierwszym praniu nie da się ich poznać. Niemniej jednak istnieją miejsca, w których można znaleźć tanie ale markowe ciuchy. Po pierwsze, można odwiedzać sklepy, sprzedające odzież z ubiegłych kolekcji. Dziś w różnych outletach można dostać naprawdę wyjątkowo tanie ciuchy znanych marek. Taka odzież damska bywa przeceniona niejednokrotnie o ponad 50% tylko dlatego, że pochodzi z dawnej kolekcji. Nierzadko również w Internecie w różnych elektronicznych butikach można dostać bardzo dobrą odzież, od sukienek po obuwie. Oszczędzamy często na dostawie i magazynowaniu. Wielu producentów i hurtowników ma własne sklepy, eliminując w ten sposób koszty pośredników. Chcąc więc zaopatrywać się w tanią markową odzież, wystarczy odwiedzać outlety i sklepy internetowe.