Jak rozsądnie oszczędzać pieniądze kupując ubrania

Wyobraź sobie sytuację znajdziesz dżinsy za 15 złotych. Są one jednak w 50% spandexowe a tkanina jest cienka. W tym samym sklepie znajdziesz kolejną parę dżinsów za 50 złotych. Dżinsy te mają 3% spandexu i są znacznie cięższe. Którą parę wybierzesz? Możesz dostać dwie pary pierwszych dżinsów za cenę jednej pary. Na początku może to wydawać się oszczędne, ponieważ otrzymujesz dwie sztuki produktu za tę samą cenę. Ale w dłuższej perspektywie czasowej jest to wybór kiepski finansowo.

Dżinsy niskiej jakości wytrzymają prawdopodobnie tylko przez dwa lub trzy sezony. Lepsza jakość może trwać ponad 5 lat. Kiedy zaczynasz myśleć o swojej odzieży jako inwestycji, dużo łatwiej jest kupić mniej ubrań, wiedząc, że każdy element będzie miał dłuższą żywotność.

Zdecydowałaś się kupić mniej ale długoterminowo, jak możesz określić, co chcesz kupić? W sklepach jest to dość proste. Patrzenie i fizyczne oględziny zapewnią ci zwykle dobre pomysły. Zatem zakupy w internecie będą trudne. Staram się śledzić na bieżąco materiały, które są trwałe i dobrze sprawdzają się na moim ciele. Na przykład, kupię parę prawdziwych skórzanych butów online za cenę do 250 złotych dolarów, ale nigdy nie kupię butów z syntetycznego materiału – choć mogę kupić trampki w sklepie.

Z mojego doświadczenia wynika, że bawełna, mieszanki bawełny, skóra, jedwab, satynę, modal i włókno z bambusa to doskonałe tkaniny, które z reguły mają taką samą jakość niezależnie od sklepu i magazynu. Dam jednak szansę na to, aby wszystkie materiały mogły ocenić. Aby zacząć, sprawdź swoją szafę i podziel ją na dwie kategorie: przedmioty, które przetrwały już od dłuższego czasu lub są niezwykle ładne na tobie, oraz przedmioty, które mogą wyglądać na niewygodne lub zużyte. Teraz sprawdź etykiety. To, co dla ciebie jest eleganckie, powinno być wykonane z tych samych tkanin. Pamiętaj o nich robiąc zakupy w Internecie. Z drugiej strony, jeśli znajdziesz spójną tkaninę, która nie jest tak dobra dla ciebie, unikaj jej jak zarazy.