Płaszcze zimowe i jak je nosić!

Niedawno miałam okazję wypróbować ciekawe płaszcze zimowe od firmy zoio:  https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/plaszcze-zimowe/ i bardzo mi się spodobały. To sprowokowało mnie do dalszych przemyśleń…

W młodości nienawidziłam tego, że poza futrzanymi płaszczami dla bogatych bizneswoman były tylko dwa style płaszczy zimowych: pikowana kurtka puchowa, która sprawiła, że moje górne ciało wyglądało jak nadęte oraz kurtka typu parka. Więc jeśli nie chciałam wyglądać jak ludzik Michelin nosząc płaszcze zimowe, musiałam nosić parkę. A to oznaczało zazwyczaj kurtkę narciarską, najczęściej w dwóch kolorach i ze sztucznym futrem wokół kaptura.

Jakie płaszcze zimowe możemy nosić?

Na szczęście dziś mamy więcej opcji niż kurtki parki i puchówki. Mogę nosić długie trencze damskie, skórzane płaszcze zimowe lub gruby wełniany płaszcz i nie wydać na nie fortuny! Są ciepłe, praktyczne i bardzo stylowe. Płaszcze wełniane mogą nie być bardzo wodoodporne, ale wiele z nich ma przyzwoitą podszewkę, więc są bardzo praktyczne.

płaszcze zimoweKobiety mogłyby dobrze nosić też kurtki dżinsowe dla mężczyzn! Nie zdziwcie się, często mają podszewkę ze sztucznej wełny, która zamienia je w doskonały zimowy strój – a niektóre mogą nawet mieć ładne wykończenie z polaru i sztucznej wełny. Szczytem doskonałości byłaby też kurtka dżinsowa dla kobiet szyta na miarę, kup takie kurtki czy płaszcze zimowe i dostosuj je do swojej budowy.

Ciekawą ofertą jest płaszcz typu trencz, ale zdecydowana większość trenczy jest dość cienka na zimę. Jeśli nie doświadczysz temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza, mogą dobrze sprawdzić się dla Ciebie. Z drugiej strony, są one dość wodoodporne, ale mogą nie wytrzymać prawdziwego śniegu… i często są one dość ponętne, ponieważ pokazują twoją sylwetkę.

Ciepłe kurtki i bluzy

Moim nowym faworytem są kurtki i płaszcze zimowe z polaru. Polar wykonany z włókien syntetycznych (często z plastikowych butelek!) łączy w sobie najlepsze elementy styropianu i wełny owczej. Można tu znaleźć kurtki sportowe z polaru, które świetnie nadają się do joggingu, ale częściej stosuje się je jako materiał izolacyjny lub podszewkę. Lubię mieć możliwość zakupu kilku rodzajów topów z polaru – od lekkich bluzek do wędrówek po izolowane ciężkie płaszcze zimowe idealne na mrozy. A wy gdzie zaopatrujecie się w płaszcze zimowe damskie?

 

\