Obuwie damskie do pracy – jaki wybór jest najlepszy?

Każda kobieta która zakończyła edukację, wie, że musi znaleźć obuwie damskie, które założy do pracy. Dress code, ale też zdrowy rozsądek, wygoda i koszt sprawia, że obuwie damskie do pracy, która kupiłaś na https://zoio.pl/obuwie warto dobrać rozsądnie. Przede wszystkim warto znać zasady co do ubioru panujące w danej firmie – tak, żeby nie popełnić błędu, który może nas kosztować umowę. Warto więc dokładnie poprosić osoby z HR o dress code i odpowiednio dobrać obuwie.

Niezależnie jednak od wymagań, jakie stawia swoim pracownikom korporacja, należy zadbać przede wszystkim o komfort użytkowania butów. Takie obuwie powinno więc zapewniać w pierwszej kolejności odpowiednie dopasowanie do stopy. Jeśli tak będzie, po kilku godzinach pracy, dorobisz się odcisków i problemów z kręgosłupem – zwłaszcza jeśli dużo chodzisz. Działalność w takich warunkach może być bardzo utrudniona, czasem wręcz niemożliwa.

obuwie damskieNie możesz też zlekceważyć wyglądu swojego obuwia damskiego. Owszem, dress code powinien być estetyczny, ale powinnaś mieć możliwość dobrania swego wyglądu, czy nawet koloru butów. Jaskrawe obuwie damskie będzie niewątpliwie przyciągać uwagę, co może nie być dobrze widziane przez zwierzchników. Jednak z drugiej strony biurowe obuwie w przytłumionych barwach stanowi nundy korporacyjny mundur. Wybór zależy od ciebie. Dobrze jednak zapamiętać, że takie widowiskowe, modne buty mogą być przyczyną nieprzyjemnych uwag ze strony koleżanek i kolegów z pracy – ostatecznie biuro czy firma to nie rewia mody.

Odpowiedni dobór obuwia do biura to także decyzja dotycząca podeszwy oraz tego, czy but powinien mieć wysokie obcasy. To bardzo ważne ze względu na wygląd w biurze, ale także z powodu komfortu. Buty na obcasie są na ogół mniej wygodne i bardziej obciążają twój kręgosłup. Z drugiej jednak strony, jeśli praca wymaga od ciebie prezencji, szpilki z pewnością będą atutem. Czasem jednak warto pomęczyć się przez jakiś czas. Znam też kobiety, które noszą balerinki w torebce by wymienić je od czasu do czasu.

 

Wybierając obuwie do pracy, warto też pamiętać o tym, że w miejscu pracy jest zwykle cieplej niż na zewnątrz, zwłaszcza w zimie, kiedy wiele kobiet lubi nosić ocieplane botki czy kozaki. Jeśli będą za ciepłe, możesz przepocić swe buty, co doprowadzi do mniejszej stylizacji. Warto więc przemyśleć, czy także w tym wypadku nie zabrać do biura drugiej pary butów.