żakiety damskie – jak dobrać do nich odpowiednią koszulę?

Moje znajome mają wątpliwości jakie koszule nosić z damskimi garniturami. Każdego dnia muszą nosić żakiety damskie, ale często zdejmują je przy biurku. Oznacza to, że potrzebują koszul, które ładnie będą wyglądać z garniturem, ale mają długie rękawy. Pojawia się więc pytanie, czy kobiety muszą nosić koszulki na guziki jak mężczyźni? Jeśli nie, jaki jest najlepszy typ koszuli? Czy bluzeczka jest zbyt nieformalna?

żakiety damskieCóż, moim zdaniem nie należy się wyróżniać, więc upewnij się, że obserwujesz innych w biurze, aby rozpoznać jaki jest dress code. Osobiście myślę, że prawie wszystko jest w porządku, jeśli nie pokazujesz za dużo skóry. Mimo to, niektóre z topów, które znalazłam, które nie działają dobrze w zależności od koloru blazerów, marynarek i innych ciuchów jak żakiety damskie to:

  • Golfy i inne wysokie kołnierzyki.. Wyglądają wspaniale, ale jakoś nigdy nie da się ich zgrać z klapami blezera.
  • Koszulki bez rękawów. Owszem, wspominałam o tym wcześniej, ale należy unikać koszulek bez rękawów. Lepiej jest nosić je z krótkimi rękawami niż w ogóle, nawet jeśli bezrękawnik jest zapinany na guziki. Niektóre bezrękawniki mogą być po prostu nieco zbyt sexy dla biura, jeśli zdejmiecie wasze żakiety damskie. Nigdy, nigdy nie nosić czegoś pod marynarką, czego będziesz się wstydziła jeśli ją zdejmiesz. Prędzej czy później będziesz musiała ją zdjąć, nawet jeśli rano tego nie planujesz. Temperatury mogą się zmienić, a czasami nawet i najbardziej wiotka kobieta musi podnieść coś ciężkiego (prawniczka może nosić ciężkie skoroszyty z dokumentami).
  • Nie warto też nosić koszul i tunik sięgających ponizej bioder. Jestem pewna, że ktoś gdzieś tam z powodzeniem nosił pod żakietami damskimi jakiś luźny długi top, tunikę, czy krótką sukienkę nad spodniami, która czasem staje się modna. Ale w konserwatywnym biurze w korpo to nigdy nie jest najrozsądniejsza decyzja.

Co zatem warto nosić? Może lekki bawełniany sweterek, może bluzę. Najlepszym wyborem dla mnie byłaby jedwabna bluzeczka, niekoniecznie zapinana na guziki. Tylko że jest ona tak droga, i trudno znaleźć pasujące do niej żakiety damskie…

 

Leave a Reply