Spodnie z dziurami – zniszcz je sama!

Jeśli chcesz uzyskać wygląd zniszczonych lub podniszczonych spodni, możesz to zrobić w domu za ułamek kosztów. Dziś najbardziej znani projektanci mody oferują takie spodnie z dziurami, a ich cena może wynosić od 60 do 500 złotych, albo i więcej. Dlaczego warto oszczędzić parę złotych i samej zająć się zniszczeniem własnych spodni. Jeśli masz stare, niepotrzebne dżinsy, które ukrywasz w tylnej części szafy, możesz tchnąć w nie nowe życie, jeśli wiesz, jak je zniszczyć w sposób stylowy.

spodnie z dziuramiJeśli nie jesteś ostrożna, możesz całkowicie zniszczyć dżinsy, więc upewnij się, że korzystasz z wiarygodnego sposobu, aby uzyskać instrukcje krok po kroku. Wiele kobiet używa wybielacza do niszczenia swoich dżinsów, ale to nie zawsze najlepsza metoda. Jeśli używasz wybielacza, nie masz największego poziomu kontroli nad końcowym rezultatem twojego projektu. Łatwo jest zniszczyć dżinsy i inne ciuchy – gdy używasz wybielacza do stworzenia spodni z dziurami, musisz uważać, by nie zniszczył on innych ciuchów. Musisz wypłukać swoje dżinsy po użyciu wybielacza.

W dzisiejszych czasach wielu ludzi zamiast wybielacza używa zwykłego starego dobrego płynu do mycia naczyń w celu zniszczenia swoich dżinsów. Wielu ludzi uważa, że płyn ten nadaje się do tworzenia własnych ciuchów. Wystarczy, że wylejesz pół butelki na spodnie i zostawisz je na słońcu przez jakieś dwie godziny, a następnie upierzesz. Płyn do mycia naczyń może być także mniej żrący niż wybielacz, nie szkodzi skórze aż tak bardzo i nie musisz niszczyć spodni w wentylowanym pomieszczeniu.

Oprócz tworzenia wyblakłego wyglądu przy użyciu płynu do zmywania naczyń lub wybielacza, warto rozważyć użycie pumeksu do przetarcia dziur w spodniach. A jeśli szukasz jakiegoś bardziej nietuzinkowego wyglądu, eksperci zalecają stosowanie warzonej kawy. Zrób kawę w garnku i zanurz spodnie z dziurami na noc. Pamiętaj, by wyprać je kilka razy (bez innej odzieży!) i przepłukać, stworzy to bardzo ciekawy wygląd. Możesz też użyć gumek, by stworzyć kawowy wzór hippissowski, a’la tie-dye. Pamiętaj, jeśli zdecydujesz się zniszczyć dżinsy, musisz być gotowa, aby móc moeć ostateczny produkt, który może nie być dla ciebie odpowiedni. Dlatego, jeśli chcesz stworzyć spodnie z dziurami, wybierz parę, której już nie używasz lub kup ją w szmateksie!

Leave a Reply