Odzież i sprzedaż – jak zostać prawdziwą fashionistką

Jeśli jesteś prawdziwą fashionistką jak ja, z pewnością masz masę ubrań, zalegających tylko w twojej szafie. Jak zatem pozbyć się tych ciuchów? Możesz po prostu sprzedawać odzież online, czy to we własnym sklepie czy to na allegro!

Zacznij od małego badania. Przeszukaj Internet wyszukując ubrań, które wyglądają identycznie lub są bardzo podobne do twoich, aby zorientować się co do aktualnych cen i popularności wśród twojej grupy docelowej. Może to pomóc w ustaleniu rozsądnego oczekiwania, ile pieniędzy możesz zażądać za twoją odzież. Być może będziesz mile zaskoczona, gdy dowiesz się, ile teraz warta jest ta bluzeczka na rynku (w dobrym stanie oczywiście)! Dowiedz się, jak inni sprzedawcy opisują i wyceniają swoje ubrania, aby zdobyć pomysły i wiedzę na temat najlepszych sposobów sprzedaży odzieży online. Zwróć uwagę na popularne sklepy i udane transakcje!

Wypierz odzież

Czyszczenie ubrania jest ważnym krokiem przy sprzedaży online. Wszystkie ubrania należące do właściciela muszą być wyprane przed umieszczeniem na aukcji czy w sklepie. Dla większości ubrań oznacza to pranie i prasowanie. W przypadku specjalnej odzieży – takiej jak zamsz, jedwab i inne delikatne tkaniny – najlepiej jest zabrać ubranie do pralni chemicznej. Kupujący oczekują, że otrzymają ubrania w dobrym stanie – odzież, która jest gotowa do noszenia, bez zapachów i plam.

Zrób kilka dobrze oświetlonych zdjęć

Świetne zdjęcia sprzedają towary. Twoje zdjęcia powinny być jasne, dobrze oświetlone i atrakcyjne.

Użyj aparatu cyfrowego lub smartfona i postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Umieść przedmiot na jednokolorowym tle. Użyj jasnego lub białego tła do ciemniejszych ubrań i ciemnego lub czarnego tła dla jasnych i białych ubrań. Jeśli nie masz manekina ani modela, powieś kolorową bluzkę na wieszaku i na tle białej lub jasnej ściany.
  2. Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie i użyj naturalnego światła, gdy jest to możliwe. Używaj kilku źródeł światła, takich jak lampa podłogowa i słoneczne otoczenie twojego domu, unikaj pojedynczego źródła światła. Unikaj też bezpośredniego światła, takiego jak migawka aparatu, a w niektórych przypadkach światło słoneczne. Może to zniekształcać kolory i powodować białe „gorące punkty” na zdjęciach. Naturalne światło jest zwykle lepsze przy robieniu zdjęć do sprzedaży.
  3. Znajdź co najmniej jedno zdjęcie każdego elementu lub obszaru ubrania. Koszulka powinna mieć co najmniej cztery zdjęcia, które pokazują przód, tył, metki i zbliżenia niepowtarzalnych cech (na przykład haftów lub guzików).

Leave a Reply