Lata osiemdziesiąte i porady modowej mamuśki!

Pamiętasz lata 80-te? Był to jeden z najbardziej widowiskowych okresów w historii mody: masywne poduszeczki zwiększające optycznie twoje barki, kolorowe futrzane ocieplacze na łydki, obcisłe ale sztywne jeansy i neonowe podkoszulki. Chcesz wrócić do lat osiemdziesiątych i rozkoszować się ich stylem? Cóż, na pewno! Znam sklepy internetowe z sukienkami damskimi oferujące wiele kiecek w stylu lat 80.

Wszystkie businesswomen z oper mydlanych były twarde, ostre i wszystkie miałe ostre barki żakietów i sukienek. Dziś, sklepy internetowe z sukienkami damskimi, oferują podobne sukienki. Sprawiają że takie kobiety mają kwadratowe sylwetki, które czyniły je bardziej twarde, ostre. Jeśli nie możesz znaleźć takich sukienek, może noś dwa żakiety naraz – zwiększy to twoją sylwetkę optyczną.

Podobne duże mocne wizje możesz uzyskać przez wielkie topy – masywne bluzki, duże koszulki sparowane z legginsami lub grubo tkane swetry ściśnięte w talii. Możesz znaleźć sklepy internetowe z sukienkami damskimi gdzie kupisz top o jeden rozmiar za duży, albo kupować po prostu w sekcji męskiej.

sklepy internetowe z sukienkami damskimiDuże bluzki czy swetry wymagają obcisłych dołów – a mini spódniczki również były kwintesencją lat osiemdziesiątych. Mini-spódniczki ołówek pokazują sylwetkę i są faworyzowane jeszcze do dziś. Poszukaj kolorowych, chudych spódniczek i sparuj je z dużą, zwisającą z jednego barku koszulką z wielkimi literami. Jeśli chodzi o buty, wybierz prostą parę trampków. Możesz oczywiście zdecydować się na błyszczące, kolorowe buty – są żywe i bardzo widoczne.

I inna rzecz, którą wszyscy pamiętamy, gdy myślimy o latach 80-tych – duże włosy. Wtedy kobiety odkryły kosmetyki do włosów, więc trzeba pomyśleć o dużych rozmiarach – wysokich sylwetkach, masywnych falach lub olbrzymich trwałych a’la afro!

Ogromne, widowiskowe kolczyki były również symbolem mody – mogły być to olbrzymie obręcze, dziwne symbole, jak krzyże czy pióra… wiele dziewczyn wtedy także klipsy.

Być może kwintesencją lat osiemdziesiątych były ocieplacze nóg – wełniane, neonowe podgrzewacze do nóg praktycznie zdefiniowały styl nastolatek z lat osiemdziesiątych. Możesz zrobić je sama – z rękawów starego swetra, ale możesz też przejrzeć sklepy internetowe z sukienkami damskimi.

Leave a Reply