Jeansy, spódnice i twoje ciało

Ludzie występują we wszystkich kształtach i rozmiarach – dlatego zakup właściwego ubrania jest zadaniem, które wymaga czegoś więcej niż tylko chwytania czegoś, co wygląda ładnie na półce sklepowej. Dla jednych kobiet lepiej nadają się jeansy, dla innych spódniczki – może to zależeć od wzrostu, rozmiaru bioder, pupy czy piersi. Jeśli chcesz wyglądać dobrze, upewnij się, że ubrania pasują do twojego typu ciała. W tym celu przygotowaliśmy krótki przewodnik po kształtach ciała i sposobie dostosowania twojej kolekcji ciuchów do nich.

Jabłko

Jabłko jest trochę „chłopięcą” sylwetką: górna część torsu jest bardzo rozbudowana, cięższa od bioder. Masz zapewne dość szeroką talię. Ale nie rozpaczaj – jesteś silną, dobrze zbudowaną dziewczyną z ładnymi, szczupłymi nogami! Zapewne chcesz zwrócić większą uwagę na nogi i pupę, więc prawdopodobnie chcesz nosić legginsy, spódnice i bardziej obcisłe jeansy – i odwrotnie, chcesz nosić przepiękne tuniki z długimi rękawami i inne luźne bluzki.

jeansyGruszka

Gruszka oznacza szerokie biodra, duże uda i nie bardzo dobrze rozwinięte górną część ciała. Oznacza to, że zapewne nie chcesz nosić krótkich spódnic i sukienek. Chcesz odwrócić uwagę od mocnych bioder i ud. Unikaj spodni z nadrukami i wzorami, jak jeansy w kwiatki!

Prostokąt

To bardziej prosta, kolumnowa budowa. Twoja talia jest mniej więcej tej samej szerokości jak ramiona i biodra. Jeśli nie masz krągłości, możesz na szczęście stworzyć ich złudzenie. Możesz podkreślić talię przy pomocy szerokiego paska, używać falbanek czy fryzury by dodać trochę objętości, tekstury, do kobiecej sylwetki kobiecości. Unikaj luźnych ubrań i dużych jeansów.

Klepsydra

Jest to bardzo kobieca sylwetka – biust, biodra i wąska talia. Chcesz zwrócić uwagę na twoje krągłości, klatkę piersiową i tyłek, aby uczynić je bardziej eleganckimi. Niektórzy twierdzą, że wszystko będzie na tobie dobrze wyglądało, od sukienek wieczorowych po jeansy.

Ogólnie wybór odpowiedniego ubrania może być łatwy, gdy znasz swoją budowę. Ale prędzej czy później dowiesz się, co jest dla ciebie dobre. Dobry wygląd jest wspaniały, ale musisz odkryć wewnętrzne ja.

 

Leave a Reply