Bluzka – elegancka koszula dla każdej kobiety!

Bluzka nie jest tym samym co koszula dla kobiety, chociaż niektóre bluzki przypominają koszule w stylu. Technicznie istnieją nawet bluzki dla mężczyzn, chociaż słowo ma kobiece skojarzenia. Ściśle mówiąc, bluzka jest luźno dopasowanym, ozdobnym topem, który zwykle ma trochę przestrzeni nad talią, gdy nosi się go ze spodniami lub spódnicą – nie przylega dokładnie do twojego ciała. Nie musi być zapinana na guziki, może być też bardziej pulowerowa. Bluzki były standardowym strojem służbowym dla kobiet, od kiedy kobiety zaczęły pracować w środowiskach profesjonalnych. Bluzki są atrakcyjne, formalne, a nawet stosunkowo wygodne. Ciekawą alternatywą są dzianiny – sweterki czy kardigany, ale bluzki nadal dobrze się sprawdzają. Oczywiście, nie wszystkie bluzki wyglądają dobrze na wszystkich kobietach. Wiedza, jakie kolory i style dobrze sprawdzą się dla ciebie może oznaczać różnicę między sukcesem w pracy a zwolnieniem!

bluzkaIstnieją pewne zasady, które w mniejszym lub większym stopniu stosują się wszędzie; Profesjonalna odzież nigdy nie rozprasza, nie jest niechlujna lub obraźliwa, bez względu na to, co noszą profesjonalistki w twojej branży. Nawet jeśli koszulki są uważane za dopuszczalne, t-shirt powinien być schludny, czysty i gustowny, a nie może zawierać niewybrednego żartu, obrazu lub logo. Zasadniczo nawet codzienna, casual odzież powinna przekazać tę samą wiadomość, co kostium czy garnitur w bardziej oficjalnym biurze. Oczywiście przychodzenie do pracy w uwodzicielskiej obcisłej sukience z głębokim dekoltem nie jest dobrym pomysłem, ale atrakcyjność to kwestia subiektywna. Możesz ubierać się bardzo konserwatywnie, ale nadal być atrakcyjna i seksowna – to nie twoja decyzja, a kolegów, którzy ciebie oceniają. Ale możesz przynajmniej zadbać by nie rozpraszać innych. Chcesz pokazać się jako najlepszy fotograf, redaktor, informatyk – nie jako seksowna kobieta! Unikaj też innych rozpraszających elementów jak żywee kolory, dziwne style lub cokolwiek, co miga lub dzwoni, na przykład bluzka pokryta lustrzanymi koralikami lub małymi dzwonkami.

Nigdy nie nosić niczego przezroczystego, jak bluzka wykonana w całości z koronek czy z delikatnego szyfonu. Nie wolno nosić koszuli o głębokim dekolcie, ani takiej, która pokazuje brzuch lub w inny sposób pokazuje więcej skóry niż jest przyjęte. Oczywiście, nie należy też nosić nic brudnego, pogniecionego, ani niehigienicznego. Jeśli współpracownicy złamią którąkolwiek z tych zasad, które mają zastosowanie do wszystkich, nawet jeśli robią to rutynowo i z bezkarnością, lepiej jest ich nie naśladować.

Leave a Reply