Jeansy są wspaniałe! Możesz nosić je do pracy, w domu, podczas joggingu, podczas gotowania, na spacerze… Jest wiele różnych stylów, aby nosić dżinsy i lubię nosić je wszystkie, choć oczywiście nie za jednym razem. Możesz łatwo znaleźć jeansy z dziurami które odpowiednio pasują do twojego stylu i budżetu, jeśli tylko poświęcisz temu odrobinę pracy. Lubię rezerwować trochę czasu i pieniążków na zakupy, zwłaszcza kiedy tylko wybieram się na zakupy dżinsów. Planuję co najmniej godzinę, aby móc przymierzyć każdą parę dżinsów, i porównać style i ceny. Szczególnie przydatne są smartfony!

jeansy z dziuramiZanim rozpocznę zakupy, przygotowuję swoje pomiary. Muszę znać mój rozmiar talii – zwłaszcza w zależności od długości stanu jeansów – niska talia kończy się na biodrze, a jeansy o wysokim stanie sięgają niemal do brzucha. Długość stanu jest ważniejsza niż długość nogawek – ponieważ można je skrócić lub podwinąć, zaś talia jest częścią projektu. Jeśli chcesz wyglądać bardziej formalnie, wybierz wysoką talię, a jeśli jesteś niska i/lub biuściasta, możesz zdecydować się na jeansy o niskiej talii, w ten sposób optycznie wydłużysz swój tors.

I musicie zdecydować, jaki efekt chcesz osiągnąć. To, czy chcesz formalne czy nieformalne dżinsy, nawet jeansy z dziurami jest uzależnione od twojej budowy ciała, wzrostu, kształtu nóg i aktualnych trendów.

Dżinsy o prostej nogawce podążają za nogą i nie rozszerzają się; Mogą sprawić, że twoje nogi będą wyglądać szczuplej, ale mogą być zbyt obcisłe przy udach.

Rozszerzające się dżinsy są szersze poniżej kolana. Możesz nosić klasyczne dzwony, ale także bootcut – które dobrze wyglądają na każdej kobiecie.

Skinny jeans czyli tak zwane rurki nie są dla każdego. Uwydatniają twoją sylwetkę i „przyklejają się” do ciała, ale nie są raczej niewygodne. Jeśli jesteś trochę bardziej puszysta, należy poważnie rozważyć ich noszenie.

Dżinsy oversize czyli tak zwane boyfriendy są bardzo luźne. Często są to jeansy z dziurami, wiele robi wrażenie podniszczonych, ale mogą być bardzo stylowe i wygodne.

Trudno zatem wybrać tę doskonałą parę dżinsów – zwłaszcza jeśli lokalny sklep ma wiele różnych stylów w ofercie.

 

Leave a Reply