Kolejna garść porad modowych od mamuśki…

Dużo ostatnio czytam blogów modowych, i oto kilka porad, do których doszłam po intensywnej lekturze. Te nadają się i dla mężczyzn i dla kobiet!

Ciemny denim pasuje do prawie wszystkiego i może być noszony do zabawy, na randkę, a nawet na nieformalne spotkania biznesowe i podobne okazje. Czarne dżinsy są doskonałym substytutem ciemnych spodni materiałowych, jeśli nie są podniszczone ludzie nie będą zwracać uwagi na materiał.

Ludzie zwracają uwagę na ubranie w tej kolejności: buty, kurtka, pasek, spodnie, koszula. Dlatego jeśli musisz zdecydować, czy kupić nowe buty czy pasek, kupuj więc buty! Należy odpowiednio inwestować.

Moda się zmienia, styl jest wieczny. Jeśli nie masz budżetu na ubrania, aby co kilka miesięcy całkowicie odmienić nową szafę, nie martw się o modę i skup się na własnym stylu, sama musisz go definiować i prezentować.

 gaStyl to naprawdę wysiłek włożony w dobór i skoordynowanie odzieży. Prawdziwie stylowy ubiór wygląda tak, jakbyś po prostu narzuciłaś go na siebie, ale w jakiś sposób wygląda on na tobie niesamowicie.

Jeśli nie chcesz poświęcać czasu i wysiłku na dobór odzieży, wynajmij kogoś – konsultacja z osobistą stylistką może okazać się mniej kosztowna niż błędy.

Brąz jest o wiele bardziej modnym wyborem do obuwia i pasków niż kolor czarny. Wydaje mi się, że możesz nosić brązowe buty z czarną odzieżą. Jednak pamiętaj by twoje buty zgadzały się kolorem z paskiem. Szare ciuchy wyglądają bardziej stylowo w połączeniu z brązowymi dodatkami niż z czarnymi.

Podczas koordynacji odzieży spróbuj mieszać tkaniny (płynne, teksturowane, lniane, wełniane) i nie bój się nosić razem więcej niż jednego wzoru (np. koszulki w kratę ze spodniami w prążki).

Krótsze spodnie są modne, ale nie zawsze można nosić je do pracy, trzeba pamiętać by nie „rozcinały” twojej nogi w szerokich miejscach.

Zgadzam się z innymi, dobre dopasowanie do ciała to numero uno, jeśli chodzi o modę i styl. Odzież niedopasowana do ciała nie wygląda tak stylowo, jak dobrze dopasowana – bez względu na to, ile zapłaciłeś za nią.