Kardigany – czy aby na pewno są tylko dla nauczycielek?

Praktycznie mówiąc, spędzam całe życie nosząc kardigany. Jestem nauczycielką i już zebrałam naprawdę świetną kolekcję. Uwielbiam takie kardigany, ponieważ pozwalają mi łatwo ubierać się w warstwy (zawsze jest dla mnie za gorąco lub za zimno) i świetnie się sprawdzają w klasie (są wygodne i pomagają mi poczuć moją dojrzałość i odpowiedzialność). Ale nie podobają mi się w weekendy, w czasie wolnym nie lubię polegać na kardiganach jako odzieży. Czuję, że to sprawia, że wyglądam na zbyt starą (a mam około trzydziestki) i zaczęłam na stronie https://zoio.pl/odziez-damska/swetry-i-kardigany szukać innych rzeczy do noszenia w wolnym czasie lub w weekendy.

Najczęściej używam kurtki jeansowej, jest ona bardziej zrelaksowana niż damskie kardigany. Mam kilka świetnych kurtek z Gap kilka lat temu (w rzeczywistości z secondhandu, ale z The Gap) i pasują one do WSZYSTKICH ubrań. Dosłownie wszystkich. Sukienka wygląda trochę zbyt fantazyjnie? Załóż na siebie dżinsową kurtkę. Spódnica i koszulka sprawią, że będzie ci trochę za chłodno? Załóż na siebie dżinsową kurtkę. Tak jak w żartach, co tu owijać!

kardiganyPróbuję też znaleźć kurtkę skórzaną lub ze skaju zamiast takich dżinsowych kurteczek, ale mam wrażenie, że naprawdę wyglądam na zbyt hardcorową i mniej kobiecą, niż bym chciała. Czasem warto kupić takie kurtki które są bardziej uszkodzone lub w widoczny sposób wyglądają, jak byś nosiła je na koncerty rocka. Jeśli jest dobrze zaprojektowany i pasuje do Twojego ciała, na pewno wyglądasz bardziej kobieco.

Nie uważam też, że żeński kardigan sprawia, że wyglądam „staro”. Myślę, że to zależy od tego, jak je nosisz. Postanowiłam zatem użyć luźnych kardiganów, czasami noszę na nich szeroki pas (mam budowę klepsydry, więc lubię podkreślać moją talię) lub zawiązuję końce paska zamiast pozwalać im luźno zwisać. Możesz również szukać wzorów, ciekawych kardiganów zamiast prostych białych lub granatowych rozpinanych swetrów. Lub dodaj ciekawe akcesoria do swetrów, aby były bardziej widowiskowe.

Wszystko zależy od tego, jaki masz ogólny styl, czasami muszę odświeżyć swoją stylizację, aby nie wyglądać jak kolejna nudna nauczycielka. Mój kardigan nie musi być nudny!