Z jakiej bawełny wykonane są twoje koszule damskie na lato?

Koszule damskie na lato są wykonane z wielu różnych rodzajów tkanin. Dobrze jest wiedzieć trochę o materiałach przed zakupem, ponieważ każda tkanina nadaje się na lato w innym stopniu. Dodatkowo należy wiedzieć, kiedy nosić każdy rodzaj tkaniny ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszule, aby być przygotowanym na letni relaks.

Bawełna na koszule damskie na lato

Bawełna jest najpopularniejszą tkaniną do koszul na lato. Bawełna jest miękka, wytrzymała i oddychająca. Jest również bardzo przystępna cenowo. Jednak marszczy się podczas suszenia. Bawełna nadaje się idealnie do codziennego noszenia, dlatego właśnie koszule damskie na lato wykonane są z tej tkaniny. Ale na rynku dostępne są różne rodzaje bawełny, z których każda nieznacznie się różni od innych.

koszule damskie na latoCzesana bawełna

Nieco droższa od podstawowej bawełny, czesana bawełna jest niezwykle miękka. Wykonuje się ją poprzez specjalną obróbkę włókien bawełnianych przed utkaniem nici. W tym celu stosuje się drobne szczotki do usuwania krótkich pasm i prostych włókien. Wynikiem tego jest mocniejsza, gładsza tkanina.

Bawełna organiczna

Organiczna bawełna jest uprawiana metodami, które nie wpływają w znacznym stopniu na środowisko naturalne. Na przykład organiczna produkcja bawełny utrzymuje żyzność gleby i zmniejsza zapotrzebowanie na nawozy i pestycydy. Ze względu na surowe metody uprawy, organiczna bawełna jest droższa niż zwykła bawełna, jest jednak bardzo miękka w dotyku. Koszule damskie na lato wykonane z organicznej bawełny powinny też być wykonane i dystrybuowane w bardziej ekologiczne sposoby – dostarczane pociągiem a nie samochodem.

Bawełna Pima

Bawełna pima, uważana za bawełnę najwyższej jakości, wykonana jest z bardzo długich włókien. Te długie włókna sprawiają, że bawełna jest niezwykle miękka i trwała. Bawełna Supima jest w konsystencji taka sama jak bawełna pima, ale została wytworzona w USA. Koszule damskie na lato z takiej bawełny są odporne na marszczenie, blaknięcie i rozciąganie, nawet po wielokrotnym praniu. W rzeczywistości przy każdym myciu taka bawełna staje się coraz bardziej miękka.

Bawełna Slub

Bawełna niekurczliwa typu slub zdaje się mieć niewielkie grudki w tkaninie. Wynika to z procesu poprzedzającego tkanie bawełny, w którym jest ona skręcana, co powoduje powstawanie nieregularnych skręceń. Wynikiem tego jest unikatowa tkanina o ciekawej konsystencji. Koszule damskie na lato z bawełny niekurczliwej są lekkie, przewiewne i nie przywierają do ciała. Ponieważ tkanina w naturalny sposób wygląda na teksturowaną, nie ma potrzeby prasowania. Jak sama nazwa wskazuje, raczej nie będzie kurczyć się w praniu.