Czym jest strój biznes casual i jak dobrać styl?

Wiele firm obecnie wymaga wyglądu biznesowego. Znam też wiele osób które sądzą, że wystarczy do takiej pracy ubierać się konserwatywnie: nałożyć zapinaną na guziki bluzeczkę, ciemną spódnicę, nylonowe pończochy i proste szpilki na średnim obcasie. Oczywiście niektóre firmy akceptują bardziej codzienny styl, gdzie zwykłe sukienki nie budzą niepotrzebnych komentarzy. W szczególności dotyczy to branż jak IT czy kreatywne stanowiska, jak copywriting, grafika, fotografia czy design. Ale czasami na rozmowie o pracę usłyszysz, że wymagany lub oczekiwany w miejscu pracy jest styl business casual. Wiesz, co to jest biznes, wiesz co rozumie się przez styl casual czyli taki nieformalny, ale ich fuzja może być trudna do opisania. Kiedy twój styl stanie się zbyt formalny? Jak dużo codziennych elementów można dodać do całego stylu?

Styl business casual jest zwykle formułowany jako „schludny, konwencjonalny, ale stosunkowo nieformalne”. Więc łatwo jest pomylić się jeśli chodzi o taki styl, zwłaszcza że trudno jest pojąć, co robisz nie tak. Spójrzmy więc na główne elementy wyglądu biznesowego casual i spróbujemy określić, co dokładnie oznacza ten zwrot.

Można dodać półformalne akcesoria do bardziej lub mniej codziennych ubrań – na przykład sukienka dresowa będzie bardzo fajnie wyglądać z broszką czy ładną bransoletką. Do ciemnych jeansów i trampek możesz dodać jakiś ozdobny wisiorek. No i oczywiście jeśli dodasz naszyjnik z pereł do każdego stroju sprawi, że będzie on bardziej estetyczny. Prosta estetyka sprawi, że ciuch stanie się idealnym punktem pośrednim między formalnym a zwykłym wyglądem. Możesz nosić perłowy naszyjnik lub bransoletki – i od razu zmieni to stylizację twej kreacji. Nawet prosta sukienka zyska, gdy nałożysz ładny perłowy naszyjnik.

Innym ciekawym dodatkiem może być plecak. Nie już on przeznaczony tylko dla uczennic. Teraz jest to prosty ładny dodatek, często zdarza się że współczesne kobiety uważają torebki za ładne, ale niepraktyczne. Jeśli chcesz zmienić formalny styl biznesowy w business casual, zamiast torebki możesz wybrać plecak – zwłaszcza, jeśli twój zawód wymaga noszenia laptopa. Jeśli uważasz, że plecaki turystyczne nie pasują do ładnych butów, możesz rozważyć modny skórzany plecak. Wymień czarną aktówkę lub torebkę na elegancki i wygodny plecak, nałóż na uszy bezprzewodowe słuchawki, i możesz dojeżdżać do pracy rowerem dalej będąc elegancką!