Czym są jeansy w stylu boyfriend i jak należy je nosić?

Co to są dżinsy w stylu boyfriend i co mają wspólnego z chłopakami? Myślałam że znam się na modzie, ale te dżinsy mnie zupełnie zaskoczyły. Czym dokładnie są te tzw. boyfriendy? Na blogu http://palmabella.pl/ Magdalena wyjaśnia to całkiem wyraźnie. Te damskie dżinsy mają wyglądać tak, jakby były zapożyczone od twojego chłopaka. To jest ten sam archetyp, jaki widzimy w filmach – po nocy razem mężczyzna budzi się, i odkrywa swoją dziewczynę w kuchni, przygotowującą mu śniadanie w jego luźnej koszuli. Tu działa podobna zasada, tylko z dżinsami.

Takie dżinsy są duże, oversize, a zatem mogą być noszone podwinięte. A ponieważ „należą do faceta”, mogą też wyglądać na nieco podarte, nieco podniszczone, ponieważ chłopak jest większy i prawdopodobnie robi jakieś fizyczne rzeczy – no i trzeba pamiętać, że mężczyźni są mniej modni. Nadal jednak są to dżinsy damskie – produkuje się je po prostu tylko tak, żeby przypominały spodnie męskie.

Jest to ciekawa tendencja – coraz więcej kobiet ma na sobie zmodyfikowane ciuchy oparte na męskich krojach, zaczynając od koszulek, kurtek i spodni kończąc na smokingach i garniturach dla kobiet. Angelina Jolie została niedawno przyłapana w takim kobiecym smokingu! Zastanawiam się, kiedy faceci będą nosić spódnice dla mężczyzn – zważywszy na takie rzeczy jak kombinezony lub kilty, to nie jest tak niemożliwe, jak uważano wcześniej. Zresztą, jeśli pomyślimy o historii i o osiemnastym wieku, gdzie szczytem mody były rajstopy i ładne peruki z warkoczami dla mężczyzn… Nic dziwnego, że wiele sklepów kupuje dżinsy typu boyfriend dla swoich klientek. Ładna kobieta ładnie wygląda nawet w luźnych spodniach.

Krótko mówiąc, wszystkie panie mają dużo ubrań, które pasują do jeansów typu boyfriend. Unikaj jednak zbyt dużych oversize blezerów czy swetrów, zamiast tego noś bardziej obcisłe, bardziej skrojone topy – albo eleganckie bluzki zestawione z podniszczonymi jeansami. Choć duże dżinsy chłopaka nie są formalnym rozwiązaniem naszych problemów, to jednak świetna, przyjemna tendencja, która może wyglądać uroczo na każdej damie.